روشهای درمان شقاق مقعدی صفر تا صد

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 32
نویسنده پیام
iranclinic آفلاین


ارسال‌ها : 44
عضویت: 19 /12 /1399
محل زندگی: تهران


روشهای درمان شقاق مقعدی صفر تا صد

چندین گزینه درمانی برای شقاق مقعدی وجود دارد، از اقدامات محافظه کارانه تا روش های تهاجمی تر. در اینجا چند روش رایج برای درمان شقاق مقعدی آورده شده است:
1. تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی:

افزایش مصرف فیبر: مصرف غذاهای پرفیبر یا مصرف مکمل های فیبر می تواند به نرم شدن مدفوع و راحت تر دفع آن کمک کند و فشار روی کانال مقعد را کاهش دهد.
نوشیدن آب زیاد: هیدراته ماندن نیز می تواند به نرم شدن مدفوع و جلوگیری از یبوست کمک کند.
اجتناب از زور زدن در حین اجابت مزاج: زور زدن می تواند شقاق مقعد را بدتر کند، بنابراین مهم است که از فشار دادن بیش از حد در حین اجابت مزاج خودداری کنید.
حمام سیتز: خیساندن ناحیه مقعد در آب گرم به مدت 10 تا 15 دقیقه چندین بار در روز می تواند به کاهش درد و بهبودی کمک کند.

2. داروهای موضعی:

کرم ها یا پمادهای بدون نسخه حاوی بی حس کننده های موضعی (مانند لیدوکائین) یا هیدروکورتیزون می توانند به تسکین درد و خارش ناشی از شقاق مقعدی کمک کنند.
پماد نیتروگلیسیرین: این دارو به شل شدن عضله اسفنکتر داخلی مقعد کمک می کند و با افزایش جریان خون در آن ناحیه باعث بهبودی می شود.

3. تزریق سم بوتولینوم:

در مواردی که عضله اسفنکتر داخلی مقعد سفت شده و باعث اسپاسم می شود، تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) به عضله می تواند به آرامش آن و کاهش درد کمک کند.

4. اسفنکتروتومی داخلی جانبی:

این روش جراحی شامل بریدن بخش کوچکی از عضله اسفنکتر داخلی مقعد برای کاهش فشار بر روی شقاق مقعد و بهبودی است. معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود و درصد موفقیت بالایی دارد.

5. فیشرکتومی:

در برخی موارد، برداشتن شقاق مقعدی با جراحی ممکن است ضروری باشد، به خصوص اگر مزمن باشد و به درمان های دیگر پاسخ ندهد.

6. درمان های پیشرفته:

درمان های جدیدتری مانند تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یا لیزر درمانی برای درمان شقاق مقعدی در حال بررسی هستند، اما برای تعیین اثربخشی آنها به تحقیقات بیشتری نیاز است.

مشورت با یک پزشک برای تعیین مناسب ترین درمان برای وضعیت خاص شما ضروری است. آنها می توانند یک برنامه درمانی شخصی بر اساس شدت و مدت شقاق مقعدی شما ارائه دهند.
منبع: ورنداز

سه شنبه 04 اردیبهشت 1403 - 12:00
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group