عوارض استفاده از شیاف بیزاکودیل برای یبوست

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 23
نویسنده پیام
iranclinic آفلاین


ارسال‌ها : 24
عضویت: 19 /12 /1399
محل زندگی: تهران


عوارض استفاده از شیاف بیزاکودیل برای یبوست
عوارض جانبی رایج شیاف بیزاکودیل برای یبوست ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ناراحتی یا گرفتگی شکم
اسهال
حالت تهوع
تحریک رکتوم یا احساس سوزش
کم آبی بدن
عدم تعادل الکترولیت

همچنین عوارض جانبی کمتر رایج ممکن است شامل موارد زیر باشد:

واکنش های آلرژیک مانند راش، خارش یا کهیر
سرگیجه یا سبکی سر
غش کردن
درد شدید یا نفخ شکم
خونریزی مقعدی

اگر هر گونه عوارض جانبی شدید یا مداوم را تجربه کردید، مهم است که فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. همچنین ضروری است که پزشک خود را در مورد عوارض جانبی که ممکن است در هنگام استفاده از این دارو تجربه کنید، مطلع کنید.
تداخل دارویی

شیاف بیزاکودیل ممکن است با سایر داروها یا مواد موجود در داروها تداخل داشته باشد و به طور بالقوه بر اثربخشی آنها تأثیر بگذارد یا خطر عوارض جانبی را افزایش دهد. برخی از تداخلات رایج عبارتند از:

داروهای خوراکی: بیزاکودیل می تواند با داروهای خوراکی با تاثیر بر جذب آنها در دستگاه گوارش تداخل داشته باشد. مصرف داروهای خوراکی حداقل ۱ ساعت قبل یا ۴ ساعت پس از مصرف شیاف بیزاکودیل برای جلوگیری از تداخل در جذب آنها توصیه می شود.
آنتی اسیدها: آنتی اسیدهای حاوی آلومینیوم، کلسیم یا منیزیم ممکن است با خنثی کردن اثرات شیاف بیزاکودیل، اثربخشی آنها را کاهش دهند. توصیه می شود مصرف آنتی اسیدها و شیاف های بیزاکودیل را حداقل ۱ ساعت فاصله بدهید.
سایر ملین ها: مصرف همزمان شیاف های بیزاکودیل با سایر ملین ها ممکن است خطر کم آبی بدن، عدم تعادل الکترولیت ها و عوارض گوارشی را افزایش دهد. قبل از استفاده از چندین ملین با هم، مشورت با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ضروری است.
دیورتیک ها: دیورتیک ها، مانند دیورتیک های لوپ یا تیازیدها، ممکن است عدم تعادل الکترولیتی ناشی از این دارو را افزایش داده و منجر به سطوح پایین پتاسیم (هیپوکالمی) شود. هنگام استفاده از این داروها با هم، نظارت بر سطوح الکترولیت توصیه می شود.
وارفارین: بیزاکودیل ممکن است با وارفارین، یک داروی ضد انعقاد، با تغییر جذب یا متابولیسم آن تداخل داشته باشد. هنگام استفاده از شیاف همراه با وارفارین، آزمایشات دقیق بر پارامترهای لخته شدن خون ضروری است.
https://omigo.ir

چهارشنبه 18 بهمن 1402 - 12:32
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group