انواع کیس های پناهندگی

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 70
نویسنده پیام
joodi آفلاین


ارسال‌ها : 34
عضویت: 13 /3 /1396
محل زندگی: tehran
سن: 30


انواع کیس های پناهندگی
شخص پناهجو باید ادعای خود را با ارائه مدارک و مستندات اثبات نماید تا از این طریق بتواند مامور مصاحبه را قانع نماید که واقعیت امر، در خطر بودن او در کشورش است. البته در این بین از روی شرایط مشخص برخی کشورها مانند افغانستان و سوریه که بر کسی پوشیده نیست، نیازی به ارائه مدرک برای اثبات شراط افراد نیست.در ادامه، بهترین دلایل و بهانه ها برای پناهندگی و انواع کیس های پناهندگی دسته بندی شده اند، در ادامه با ما باشید.:
پناهندگی اجتماعیدر پناهندگی از نوع اجتماعی، شخص ملزم به اثبات این است که در کشور خود، شرایط اجتماعی بسیار سخت است و برای پیشرفت فرد، امکاناتی در کار نیست. در این نوع پناهندگی، پناهجو برای داشتن زندگی، شغل بهتر و امکان داشتن شرایط اجتماعی بهتر، دست به پناهندگی میزند.پناهندگی سیاسیدر پناهندگی سیاسی، شخص به دلیل داشتن فعالیتهای سیاسی یا عقاید سیاسی خاص، زندگی و جان و یا مال شخص در خطر است و یا گاها این موضوع سیاسی میتوان مربوط به سیاستهای کشور شخص پناهنده باشد، که با دیگر کشورها روابط سیاسی درستی ندارد و یا به رسمیت شناخته نمیشود.پناهندگی مذهبی و تغییر دینگاهی شخص به دلیل داشتن دین و مذهبی خاص در کشور خود ایمن و مورد قبول نیست یا اینکه برخی کشورها در تغییر یا داشتن ادیان دیگر در میان مردمش نگرشی خاص دارند و این موضوع ازسمت دولت پذیرفته نیست. در این حالت نیز شخص میتواند با کیس پناهندگی مذهبی وارد کشور دیگری شده و درخواست پناهنده شدن داشته باشد.پناهندگی نژادیدر پناهندگی نژادی، جان یا مال یا شخصیت شخص به دلیل تفاوت نژادی، در آزار و اذیت است و شخص با اثبات این موضوع میتواند درخواست پناهندگی به کشوری دیگر را داشته باشد.پناهندگی جنگیپناهندگی جنگی که به دلیل وجود جنگ و نزاع در کشور شخص پناهجو اتفاق می افتد، شخص میتواند به کشوری دیگر پناهنده شده و زندگی از سر گیرد. در این مورد بهتر است بدانید که برخی کشورها از پناهندگان جنگ زده استقبال نکرده و پناهندگی آنها را نمی پذیرند.پناهندگی به دلیل عضویت در گروه اجتماعی خاصاین نوع از پناهندگی به دلیل عضویت و حضور فرد در گروه اجتماعی خاص اتفاق می افتد. شخص به خاطر حضور در این گروه ها مورد آزار و اذیت است و در کشور خود ایمن نمی باشد.
بهترین کیس برای پناهندگی در فنلاند تصویر: https://mohajermag.ir/wp-content/uploads/2021/09/Asylum-migration.jpg
مهاجران پناهنده آواره در مرزها
ویژگی های بهترین کیس پناهندگیبه طور کلی، کیس و دلیل پناهندگی باید دارای ویژگی هایی باشد که راستی و واقعی بودن آن قابل اثبات و مورد پذیرش باشد. ویژگی های بهترین کیس های پناهندگی عبارتند از:

  • درخواست پناهندگی باید در یکی از گروه های: تبعیض نژادی، سیاسی، عقیدتی، مذهبی و یا تبعیض جنسیتی باشد تا با ارائه سند و مدرک اثبات گردد.

  • دلایل و موارد مورد درخواست پناهندگی باید واقعی و درست باشند.

  • کیس های پناهندگی باید قابل درک بوده و نباید پیچیده باشند.

  • کیس باید شفاف و واضح باشد. نباید طوری باشند که مامور مصاحبه کننده سردرگم شود.

  • درخواست و صحبت های شخص پناهنده نباید متناقض باشند.

  • مدارک و دلایل دروغین نباشند. شخص پناهنده بایدصادق بوده و از دروغ و بلوف پرهیز نماید.

  • هرچه اسناد و مدارک مورد ارائه کیس شما بیشتر، در صد موفقیت پرونده شما بالاتر است.

  • مصاحبه های هر درخواستی مکتوب و بازخوانی می شود تا از درستی آن اطمینان حاصل شود.


مهاجرمگ: معرفی بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت و ویزا = https://mohajermag.ir/

امضای کاربر : پرتو کلینیک
ونک لیزر
دوشنبه 21 شهریور 1401 - 16:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group