اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند در نیوزلند

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 40
نویسنده پیام
amirali آفلاین


ارسال‌ها : 26
عضویت: 10 /8 /1400
محل زندگی: تهران
سن: 21


اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند در نیوزلند

آشنایی با قانون خاک و خون
اصل خاک: هر کودکی که در کشورهای پیرو اصل خاک متولد شود، بر اساس قانون خاک تابعیت آن کشور را اخذ می کند و تابعیت والدین بر تابعیت فرزند هیچ تاثیری ندارند.
اصل خون: بر اساس قانون خون تابعیت هر کودکی با توجه به تابعیت اعضای والدین مشخص می گردد. اعضای خانواده تابعیت هر کشوری را داشته باشند، فرزند هم از آن تابعیت پیروی می کند.

شرایط و قوانین تولد فرزند در نیوزلند
جالب است بدانید تا قبل از تاریخ 1 ژانویه 2006 هر فرزندی که در این کشور متولد می شد، تابعیت به نوزاد اعطا می گردید. فرزندان متولد شده این کشور می توانستند به راحتی پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

دولت این کشور بیان کرد افرادی که قبل از تاریخ 21 آوریل 2005 اقامت دائم این کشور را اخذ کرده اند میتوانند بعد از گذشت 3 سال تابعیت این کشور را دریافت نمایند اما این قانون فقط تا سال 2010 اجرا شده و سپس منقضی گردید.

در حال حاضر این کشور از قانون خون پیروی کرده و جهت اخذ تابعیت نیوزلند برای فرزند باید یکی از اعضای والدین تابعیت و اقامت این کشور را اخذ کرده باشد.

افرادی که قصد متولد شدن فرزندشان و اخذ اقامت و تابعیت را در این کشور دارند، باید از طریق سایر روشهای به این کشور مهاجرت کرده تا بعد از گذشت 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور شوند.

روشهای اخذ تابعیت در نیوزلند
سالانه افرادی زیادی جهت اخذ تابعیت نیوزلند از طریق تولد فرزند به این کشور مهاجرت می کردند و به همین دلیل تعداد مهاجران این کشور بسیار افزایش یافته بود. از این رو دولت این کشور سیستم تابعیت خود را از قانون خاک به قانون خون تغییر داد.

بر اساس قوانین این کشور، هر فرزندی که در خارج از کشور متولد شود و یکی از اعضای خانواده تابعیت و اقامت نیوزلند را اخذ کرده باشد، فرزند هم تابعیت این کشور را به صورت خودکار دریافت می کند. بهتر است بدانید فرزند میتواند تابعیت این کشور را اخذ کند در صورتیکه فرزند هیچ تابعیتی نداشته باشد.

اخذ تابعیت از طریق تولد: فرزندانی که قبل از تاریخ 1 ژانویه 2006 در این کشور متولد شده اند موفق به اخذ تابعیت این کشور می شوند.

البته لازم به ذکر است افرادی که بعد از تاریخ 6 ژانویه سال 2006 متولد شوند در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشند می توانند تابعیت این کشور را اخذ کنند. این شرایط به شرح زیر است:
جزو شهروندان این کشور باشد
از شرایط لازم جهت اخذ تابعیت در جزیره های کوک، توکلائو و نیوئه برخوردار باشید.
با توجه به قوانین این کشور، اجازه اخذ تابعیت این کشور را داشته باشید یا جزو شهروندان کشور استرالیا یا مجوز اقامت استرالیا را اخذ کرده باشید.
اخذ تابعیت از طریق نژاد: اگر یکی از اعضای والدین تابعیت این کشور را اخذ کرده باشد حتی اگر فرزند در خارج از این کشور متولد شود تابعیت نیوزلند را دریافت می کند.
اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی: اگر فرزندی را به طور رسمی و قانونی به عنوان فرزند خواندگی بپذیرید در این صورت موفق به اخذ تابعیت نیوزلند می شوید.

شرایط اخذ اقامت
دولت این کشور از سال 1954، شرکت در مراسم اعطای تابعیت را یکی از شرایط مهم جهت اخذ تابعیت بیان کرده است. بنابراین جهت اخذ تابعیت و اقامت این کشور باید از برخی شرایط برخوردار باشید که این شرایط به شرح زیر است:

اقامت 3 ساله به صورت مستمر در این کشور
بهره مندی از مدرک زبان
برخورداری از شخصیت اخلاقی
ارائه گواهی تمکن مالی
عدم سو سابقه کیفری
حضور اجباری در مراسم اعطای تابعیت

اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق 3 سال اقامت شامل یک سری افراد نمیگردد:

شهروندان کشور ساموآ
فرزندانی که از مادران نیوزلندی در خارج از کشور دارند و در بین سالهای 1949-1977 متولد شده اند.

تاریخچه اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند
با توجه به اینکه این کشور تابع اصل خون است اما شما با برخورداری از برخید شرایط خاص میتوانید تابعیت این کشور را اخذ کنید. شرایط مورد نیاز جهت اخذ تابعیت به شرح زیر است:

پدر فرزند تبعه نیوزلند باشد.
فرزند در سال های 1949 تا 1977 متولد شده باشد.
فرزند بعد از تاریخ ژانویه سال 1978 متولد شده اند.
در صورتی که تابعیت و هویت والدین مشخص نباشد.
کودکانی که بین سال 2005 تا 2010 در این کشور متولد شده اند.

مدارک لازم
شما باید یکسری مدارک و اسناد را جمع آوری کنید سپس تمامی مدارک ذکر شده در زیر را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. بعد از جمع آوری و ترجمه مدارک، آنها را به سفارت نیوزلند جهت اخذ ویزا تحویل دهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا عبارتند از:
شناسنامه
کارت ملی
پاسپورت معتبر
عکس
ارائه مدارک و مجوز اقامت
نامه عدم سوء پیشینه
گواهی اشتغال
نامه جهت اثبات تمکن مالی
گواهی تولد
سند ازدواج پدر و مادر
سند طلاق( در صورت طلاق پدر و مادر)
مدرک زبان انگلیسی

تولد فرزند با اخذ ویزای توریستی
حال این سوال برای شما پیش می آید که آیا تولد فرزند با اخذ ویزای توریستی امکان پذیر است؟ خیر، اکثر افراد علاقه دارند که فرزندشان در این کشور متولد شود به همین دلیل با اخذ ویزای توریستی نیوزلند به این کشور سفر کرده تا با تولد فرزند موفق به اخذ اقامت و تابعیت این کشور شوند. بهتر است بدانید این کشور پیرو قانون خون است و با اخذ ویزای توریستی و تولد فرزند در این کشور موفق به اخذ تابعیت و اقامت نمی شوید.

مزایا و معایب کشور نیوزلند
شما با اخذ تابعیت نیوزلند از امکانات فراوانی مانند کیفیت بالای سطح زندگی بهره مند می شوید و شهر ولینگتون به عنوان پایتخت این کشور جزو امن ترین شهرهای جهان محسوب می شود.

مزایای این کشور عبارتند از:

نرخ بیکاری پایین
خدمات درمانی رایگان
آب و هوای مناسب
بالا بودن میانگین حقوق ماهیانه
مسلط بودن شهروندان به زبان انگلیسی
امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های نیوزلند
کیفیت بالای زندگی

به معایب این کشور میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
ساعت کاری بالا در بعضی از مشاغل
هزینه بالای حمل و نقل به خصوص قطارها
اختلاف ساعتی با نیم کره شمالی
فاصله و مسافت زیاد با سایر کشورها
گران بودن کالاهای وارداتی

منبع: ویزای تولد نیوزلند

پنجشنبه 12 اسفند 1400 - 22:31
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group