بهترین کشورهایی که با تولد فرزند اقامت میدهند

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 39
نویسنده پیام
amirali آفلاین


ارسال‌ها : 26
عضویت: 10 /8 /1400
محل زندگی: تهران
سن: 21


بهترین کشورهایی که با تولد فرزند اقامت میدهند

قانون خاک چیست؟
اگر شما قصد اخذ تابعیت برای فرزندانتان را دارید باید در کشورهای پیرو قانون خاک، فرزندتان متولد شود. یکی از روش های اخذ تابعیت که بر پایه ی موقعیت جغرافیایی بوده، تولد فرزند میباشد.

بر اساس قانون خاک، هر شخصی در سرزمین و قلمرو کشوری که پیرو اصل خاک میباشد متولد شود تابعیت آن کشور را اخذ میکند و جزو شهروندان محسوب میشود. لازم به ذکر است در کشورهای پیرو قانون خاک، تابعیت والدین در تابعیت فرزند اعمال نمی گردد.

کشورهای پیشرفته تابع قانون خاک
لازم به ذکر است ارزش و اعتبار پاسپورت هر کشور بیانگر اعتبار و کیفیت بالای سطح زندگی آن کشور میباشد. کشور آمریکا و کانادا دو کشور فوق العاده و پیشرفته پیرو اصل خاک بوده و همچنین جزو بهترین کشورها برای مهاجرت جهت اخذ تابعیت با تولد فرزند محسوب می شوند.

آمریکا
آمریکا جزو کشورهای پیشرفته و پیرو قانون خاک می باشد. شما با مهاجرت از طریق تولد فرزند به آمریکا، بدون هیچ قید و شرطی و بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، میتوانید تابعیت و حق شهروندی آمریکا را برای فرزندان خود اخذ کنید.
یکی از معیارهای مهم این کشور، ارزش و اعتبار پاسپورت آمریکا است که با اخذ پاسپورت این کشور میتوانید به راحتی به 184 کشور جهان بدون ویزا سفر کنید. شما باید با دریافت ویزای توریستی آمریکا یا سایر روشهای مهاجرتی به این کشور سفر کنید تا موفق به اخذ تابعیت برای فرزندتان شوید و از امکانات و شرایط فوق العاده کشور آمریکا بهره مند شوید.

کانادا
کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا جهت اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند محسوب می شود. این کشور از لحاظ قوانین تولد فرزند بسیار به قوانین کشور آمریکا شباهت دارد و پیرو قانون خاک میباشد. پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است که با دریافت این پاسپورت میتوانید بدون اخذ ویزا به 115 کشور جهان سفر کنید.
در این کشور همانند کشور آمریکا جهت اخذ تابعیت از طریق تولد باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید و به این کشور سفر کنید. کانادا از یکسری شرایط و قوانین خاصی برخوردار است و تا مادامی که فرزندتان به سن قانونی نرسیده باشد والدین از امکانات و مزایای این کشور بهره مند نمیشوند.

آرژانتین
آرژانتین هم مانند کشورهای آمریکا و کانادا پیرو قانون خاک است و جزو لیست کشورهایی میباشد که با تولد فرزند اقامت میدهند. شما میتوانید بدون هیچ محدودیتی در این کشور فرزندتان را به دنیا آورید و تابعیت و حق شهروندی آرژانتین را اخذ کنید.
با تولد فرزند در آرژانتین بعد از گذشت چند سال والدین میتوانند از طریق تولد فرزند اقامت این کشور را دریافت کنند. پاسپورت آرژانتین دارای ارزش و اعتبار بالایی می باشد افراد با اخذ این پاسپورت میتوانند به 158 کشور دیگر بدون اخذ ویزا سفر کنند.

برزیل
سیستم تابعیت برزیل از هر دو اصل خاک و خون پیروی می کند. برزیل همانند کشورهای پیرو قانون خاک، به تابعیت و اصل و نسب اعضای خانواده توجه نمیکند و به فرزندان متولد شده در این کشور، تابعیت برزیل اعطا می گردد.
لازم به ذکر است والدین هم میتوانند موفق به گرفتن اقامت از طریق تولد فرزند شوند. بهتر است بدانید افرادی که تابعیت این کشور را اخذ کرده اند، بعدها نمیتوانند تابعیت برزیل را ترک کنند و انصراف شهروندی دهند.

سایر کشورهای تابع قانون خاک
به غیر از کشورهای ذکر شده در بالا کشورهای دیگری هم وجود دارند که با تولد فرزند به شما اقامت میدهند اما این کشورها دارای اقتصاد برتر جهان و ارزش و اعتبار بالایی نمیباشند. همینطور کیفیت زندگی و آینده شغلی در این کشورها خوب نبوده و به طور کلی با توجه هزینه های زیاد، ارزش و اعتبار پایین این کشورها برای تولد فرزند مناسب نمیباشند.

مکزیک
دومینیکا
کاستاریکا
اروگوئه
ونزوئلا
سنت لوسیا
پرو
پاناما
مکزیک
پاراگوئه
کوبا
اکوادور
فیجی
السالوادور
گرانادا
گواتمالا
گویان
جامائیکا
هندوراس
لسوتو
نیکاراگوئه
پاکستان
پاناما
سنت کیتس و نویس
تانزانیا
ترینیداد و توباگو
توالو
آنتیگوا و باربودا
معیارهای مهم در انتخاب کشور
در حال حاضر 30 کشور در جهان وجود دارد که از قانون خاک پیروی می کنند که با تولد فرزند در این کشورها منجر به اخذ تابعیت، پاسپورت و حق شهروندی می شوند. شما برای انتخاب کشور جهت تولد فرزندتان باید یکسری موارد مهم کشور مورد نظر را بررسی کنید.

معیارهای مهم در انتخاب کشور به شرح زیر است:

پیروی از قانون خاک
اعتبار پاسپورت آن کشور
مدت زمان لازم جهت اخذ تابعیت
امکان اخذ اقامت و تابعیت اعضای خانواده
نکات مهم برای تولد فرزند
بهتر است به دلیل شرایط بارداری، مراحل و مدت اعتبار ویزا در بازه ی 4 الی 7 ماهگی برای اخذ ویزا اقدام کنید. اگر قصد دارید در ماه های آخر بارداری سفر کنید، ممکن است برخی از این کشورها به دلیل شرایط حاد و خطرناک شما سخت گیری کنند و مانع سفر شما شوند.
با اینکه روش اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند جزو بهترین روش های مهاجرت برای ایرانیان به حساب می آید اما تنها برای یکسری افراد مناسب می باشد.
اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند برای افرادی مناسب است که دارای شرایط و اهداف ذکر شده در زیر باشند:
هدف، برنامه ریزی و مدیریت زمان برای تولد فرزندتان دارید.
از شرایط مالی خوبی برخوردار هستید و توانایی پرداخت هزینه هایی اعم از اخذ ویزا، زایمان، بیمارستان را دارید.
شرایط اخذ ویزای تولد در کشورهای اروپایی
اکثر کشورهای اروپایی از قانون خون تابعیت می کنند، اما بهتر است بدانید گاهی اوقات با توجه به شرایط خاص از قانون خاک پیروی میکنند. در ادامه به بررسی تمامی کشورهای اروپایی و شرایط تولد فرزند در این کشورها خواهیم پرداخت.

نروژ
کشور نروژ تابع قانون خون بوده و بدون تابعیت والدین، به فرزند تابعیت نروژ اعطا نمی گردد. در صورتیکه از شرایط خاص برخوردار باشید، اقامت از طریق تولد فرزند را میتوانید دریافت کنید. برای مثال اگر از تاریخ 1 سپتامبر 2006 تا سال 2021 تابعیت این کشور را اخذ کرده باشید با برخورداری از شرایط خاص به طور خودکار جزو شهروندان نروژ محسوب می شوید.
ایتالیا
با اینکه ایتالیا پیرو قانون خون است اما در صورت برخورداری از چند شرایط خاص میتوانید موفق به اخذ اقامت از طریق تولد فرزند شوید. شما میتوانید با اخذ ویزای کار، سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت کرده و اقامت این کشور را اخذ کنید تا در آینده فرزندتان موفق به اخذ تابعیت ایتالیا شود
سوئیس
سوئیس دارای شرایط و قوانین خاص خود می باشد و جالب است بدانید در گذشته این کشور پیرو قانون خاک بوده اما با گذشت زمان، این قانون به قانون خون تغییر کرده است. برخی از شرایط اخذ تابعیت فرزند در سوئیس به شرح زیر است:

باید یکی از والدین باید تابعیت سوئیس را اخذ کرده باشند.
مادر فرزند باید متولد شده سوئیس باشد، اما فرزند حاصل ازدواج نباشد.

فنلاند
فنلاند همانند سایر کشورهای اروپایی تابع قانون خون بوده و با بهره مندی از شرایط و قوانین این کشور میتوانید برای فرزندتان تابعیت فنلاند را اخذ نمایید. برای مثال مادر یا پدر فرزند تابعیت فنلاند را اخذ کرده باشد و پدر و مادر با یکدیگر ازدواج کرده باشند.

ترکیه
اکثر افراد به دلیل نزدیک بودن موقعیت جغرافیایی ترکیه به ایران، علاقه دارند فرزندشان در این کشور متولد شوند. بهتر است بدانید ترکیه پیرو قانون خون میباشد و اخذ تابعیت و اقامت با تولد فرزند در ترکیه امکان پذیر نیست. البته در صورت شرایط خاص، فرزندان و والدین موفق به اخذ اقامت از طریق تولد در این کشور می شوند.

ادامه مطلب

دوشنبه 09 اسفند 1400 - 13:56
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group