کلینیک نشیمنگاه، درمان بیماری های نشیمنگاهی، شقاق، بواسیر، فیستول، کیست مویی، زگیل

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 54
نویسنده پیام
nmoein آفلاین


ارسال‌ها : 60
عضویت: 14 /10 /1400


کلینیک نشیمنگاه، درمان بیماری های نشیمنگاهی، شقاق، بواسیر، فیستول، کیست مویی، زگیل
آیا می دانید بیماری نشیمنگاهی به چه بیماری هایی گفته می شود؟ طبیعی است که بیشتر افراد جامعه به اینگونه بیماری ها آشنایی نداشته باشند. بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول، زگیل تناسلی شایع ترین بیماری های ناحیه نشیمنگاهی هستند که ممکن است یک فرد به آنها مبتلا شود. این بیماری ها در سطوح و انواع مختلف ممکن است هر فردی را با هر سن و سالی درگیر کند. و شیوه درمانی دشواری را داشته باشد.استفاده از لیزر در درمان و از بین بردن این بیماری ها از بهترین انتخاب های هر فردی برای درمان و از بین بردن بیماری است.
بواسیر یا هموروئید چیست؟عروق موجود در قسمت انتهایی دستگاه گوارشی و مقعد ( رکتوم ) که بالشتکی شکل هستند، گفته می شود. خارج شدن این عروق از حالت طبیعی و تورم و برجستگی آن‌ها به بیماری بواسیر یا هموروئید معروف است.تعریف هموروئید در حوزه پزشکی : اطراف ماهیچه های انتهای مقعد که حلقوی شکل هستند رگ هایی وجود دارند که به انبساط و انقباض این عضلات کمک زیادی می کنند، در صورتی که رگ ها تحت فشار متورم و ملتهب شوند اصطلاحا فرد به بواسیر دچار شده است.
درمان با لیزر هموروئید و بواسیر
عمل باباسیل با لیزر از موثرترین روش های درمان بواسیر است که نسبت به جراحی سنتی، استاپلر و یا رابربند بهتر عمل کرده و دارای مزایای بیشتری است.از دو نوع لیزر کم توان ( مادون قرمز یا IRC ) و پر توان یا دی اکسید کربن ( CO2 ) برای درمان بواسیر استفاده می شود که نوع کم توان آن برای درمان هموروئید ترومبوزه و نوع دوم آن برای برش توده به جای تیغ جراحی استفاده میشود.لیزر کم توان محبوب ترین روش درمان بواسیر با لیزر است که جز روش های کم تهاجمی به حساب می آید .عدم داشتن عوارض لیزر بواسیر از مهمترین مزایای این جراحی میباشد.در نوع مادون قرمز، یک پروب کوچک به قسمت بالای عروق متورم بواسیر تماس پیدا میکند و تاباندن نور مادون قرمز به مدت یک ثانیه، رگی که به همورئدی متصل شده را منعقد و موجب خشک شدن آن میشود.روش پرتوان برای بواسیر های کوچک، متوسط و برای هموروئید های داخلی که خونریزی و درد دارند، روش بسیار مناسبی است.این روش علاوه بر اینکه هزینه زیادی ندارد، نیازی به بستری شدن ندارد و از جراحی های ساده ای است که به صورت سرپایی انجام میشود. جراحی با لیزر مادون قرمز نسبت به روش های دیگر مانند اسکلروتراپی و رابربند بهتر جواب داده و بیمار زودتر به نتیجه میرسد. زمان لازم برای این جراحی تنها 10 دقیقه بوده ولی اگر بواسیر، شدت بیشتری داشته باشد باید طی مراحلی این جراحی باید تکرار شود.
شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟
بیماری است که ممکن است در هر محلی از بدن مانند نوک سینه، کف پا یا لب بروز کند. شقاق به شکل ترک بافت یا پوست ناحیه ظاهر شده و معمولاً دردناک است. در صورتی که بافت دیواره‌ای مقعد دچار ترک شود، به آن شقاق مقعدی یا بیماری فیشر گفته می‌شود.شکاف موجود درون کانال و دیواره‌ی انتهایی مقعد بیضی شکل بوده و بافت مخاطی مقعد را دچار آسیب می‌کند و با درد طاقت فرسا و خونریزی حین دفع مدفوع همراه است. به صورتی که فرد از شدت درد ترجیح می‌دهد عمل اجابت مزاج خود را به تأخیر اندازد.
لیزر شقاق و مزایای آن
در درمان بیماری فیشر یا شقاق مقعدی با روش لیزری، بیمار بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی یا بستری شدن در بیمارستان از روز قبل عمل، به صورت سرپایی در کلینیک نشیمنگاه جراحی شده و بدون تحمل درد و خونریزی روش‌های سنتی جراحی در همان روز ترخیص شده و می‌تواند کار و فعالیت عادی خود را از روز پس از عمل از سر گیرد.
فیستول چیست؟
فیستول مقعدی یک کانال دو طرفه غیر عادی بین روده و پوست اطراف مقعد و باسن است که می‌تواند در امتداد مسیر یک آبسه مقعدی یا انسداد غدد درون دیواره‌ی روده یا بدون آن‌ها ایجاد شود. این کانال ارتباطی غیر طبیعی منجر به اختلالاتی در عملکرد طبیعی دستگاه گوارش با خروج ترشحات چرکی یا آلوده مدفوع از این ناحیه می‌شود.این بیماری بر اساس محل عبور خود نسبت به عضلات دریچه‌ای مقعد به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که تشخیص نوع آن می‌تواند در نوع درمان لازم مؤثر باشد.
درمان فیستول با لیزر
لیزر این امکان را فرآهم می‌کند تا جراحی بیمار با درد و خونریزی و سایر عوارض جراحی کمتر و به راحتی در مدت کوتاه‌تری انجام شود. در این جراحی با برش کانال فیستول به شکل عرضی و باز گذاشتن آن به شکل یک شیار امکان بهبودی از قسمت‌های درونی به سمت بیرون شیار وجود دارد. اگرچه این بیماری ممکن است برای سالیان سال خود را مخفی نگه دارد ولی در مواردی که با آبسه مقعدی همراه باشد، امکان جراحی هر دو با هم با لیزر وجود خواهد داشت.
کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست ؟
کیست مویی یک بیماری عفونی در پوست قسمت انتهایی ستون فقرات و درست در بالای خط باسن است. که علت اصلی ایجاد کننده آن برگشت تار مو به داخل پوست ناحیه‌ی می باشد. این بیماری بیشتر مردان را به سبب پرمویی درگیر و مبتلا می‌کند و معمولاً در دوران نوجوانی تا 40 سالگی شایع‌تر است.
درمان کیست مویی با لیزر چگونه است؟
درمان بیماری سینوس پیلونیدال به روش خانگی یا دارو زیاد جوابگو نیست و درمان آن به وضعیت و مرحله‌ی پیشرفت بیماری بستگی دارد.ابتدا در مرحله‌ی حاد بیماری و بروز آبسه لازم است تا ترشحات عفونی و چرکی طی یک برش ساده در مطب تحت بی‌حسی موضعی تخلیه گردد تا در شرایط ایده‌ال سینوس به صورت کامل تخلیه و جراحی شود.کیست‌های مویی در مرحله‌ی پیشرفته و مزمن نیاز به عمل لیزر کیست مویی خواهند داشت. روش‌های جراحی بیماری کیست مویی متفاوت بوده و جراح با توجه به شرایط بیمار مناسب‌‌ترین را پیشنهاد می‌کند.
زگیل تناسلی چیست ؟
زگیل تناسلی که به زگیل مقاربتی هم معروف است، به ضایعاتی گفته می شود، که بطور ناگهانی روی آلت مردان یا واژن زنان ایجاد می شود. این ضایعات گوشتی در رنگ ها و اندازه های مختلف نمایان می شوند. همچنین اگر تعداد زیادی از آنها کنار یکدیگر باشند شبیه خوشه یا یک گل کلم هستند.فرق زگیل تناسلی با زگیل معمولی در نژاد های مختلف ویروس آنهاست، و نقطه ی اشتراکشان هم ویروس پاپیلومای انسان است، که هردو توسط آن بوجود می آیند.ممکن است در زنان، زگیل بر روی رحم، دیواره ی واژن، کانال مقعد و دهانه رحم رشد کند.همچنین در بعضی افراد، که با یک فرد آلوده تماس جنسی دهانی داشتند، احتمال بروز زگیل در دهان یا گلوی فرد امکان پذیر است.

  • درمان زگیل تناسلی با دارو : استفاده از کرم های موضعی، پدوفیلین و اسید تری کلرو استیک می توانند قدرت سیستم ایمنی بدن شما را در مبارزه با زگیل تناسلی بیشتر کنند. اما باید قبل از مصرف آن با پزشک متخصص مشورت کرد، زیرا که ممکن است عوارضی همچون خارش و سوزش را همراه داشته باشند.

  • درمان به روش کرایوتراپی : کرایوتراپی یا همان انجماد با نیتروژن مایع می تواند روش مناسبی برای از بین بردن زگیل باشد. به اینصورت است که وقتی ضایعات از بین بروند، پوست جدیدی تشکیل می شود.

  • درمان زگیل تناسلی با جراحی : ممکن است پزشک مجبور شود برای برداشت زگیل از جراحی استفاده کند، که همراه با بیهوشی و درد شدید است.


درمان زگیل تناسلی با لیزراین روش با استفاده از پرتو شدید نور انجام می شود، که به عنوان بهترین و موثرترین راه درمان زگیل تناسلی شناخته می شود.https://clinicjarahi.ir/ منبع:

چهارشنبه 22 دی 1400 - 10:13
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group