جدول امتیاز بندی ویزاهای مهاجرت استرالیا 2022

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 54
نویسنده پیام
amirali آفلاین


ارسال‌ها : 26
عضویت: 10 /8 /1400
محل زندگی: تهران
سن: 21


جدول امتیاز بندی ویزاهای مهاجرت استرالیا 2022

چه نوع ویزاهایی شامل جدول امتیاز استرالیا می شود؟
در همین ابتدا بهتر است بدانید که تمامی ویزاهای این کشور از جدول امتیاز بندی استرالیا پیروی نمی کنند. تنها برخی از ویزاهای کار و سرمایه گذاری از این سیستم پیروی می کنند. ویزاهایی که بر اساس جدول امتیاز بندی استرالیا ارائه میشوند به شرح زیر است:

188 استرالیا
491 استرالیا
189 استرالیا
190 استرالیا
489 استرالیا

موارد مهم در سیستم امتیاز بندی استرالیا
15 مورد در جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا بسیار پر اهمیت است و شما طبق موارد زیر مورد ارزیابی قرار می گیرید. از بین این 15 مورد، 8 مورد مربوط به خارج از استرالیا و 7 مورد مربوط به داخل این کشور می باشد.

سن
سن اولین و تاثیرگذارترین ملاک در جدول امتیاز بندی می باشد و سن شما باید زیر 45 سال باشد تا امتیاز کافی را کسب کنید. حداکثر امتیاز از این سیستم 30 میباشد که متعلق به افرادی که سن 25 تا 33 سال را دارند.
مدرک زبان انگلیسی
شما باید در مدرک زبان آیلتس حداقل نمره 6 (یا معادل آن)را اخذ کنید. لازم به ذکر است شما میتوانید در تمامی آزمون های زبان معادل شرکت کنید و هر مدرک زبان انگلیسی را اخذ کنید مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا است.

به طور کلی آزمون شما باید آیلتس جنرال باشد، البته می توانید در آیلتس آکادمیک شرکت کنید اما در صورتیکه از سوی سازمان ارزیابی درخواست شده باشد. 20 حداکثر امتیازیست که از این معیار میتوانید دریافت کنید.

آزمون های زبان(معادل مدرک آیلتس) که میتوانید شرکت کنید، عبارتند از:

IELTS
TOEFL iBT
CAE
PTE
OET
سابقه کار
جهت کار در این کشور اخذ امتیاز از معیار کار باید با مدرک تحصیلیتان و شغلتان مرتبط باشد. شما باید حداقل به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار بودید تا سابقه کار شما حساب شود.

با ارائه مدارکی مانند بیمه، گواهی اشتغال، فیش حقوقی، قرارداد و … می توانید سابقه کاری خودتان را ثابت کنید. لازم به ذکر است جهت کار در برخی از مشاغل این کشور نیازی به سابقه کار ندارید و این موضوع بستگی به سازمان ارزیابی این کشور دارد. حداکثر امتیاز کسب شده از این معیار 20 می باشد.

همسر
در صورتی که همسر شما در زمینه ای مهارت داشته باشد و بر اساس شرایطی که دارد می تواند 5 تا 10 امتیاز به شما کمک کند. از سوی دیگر در صورتی که شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز SOL یا STSOL باشد، شغل و رشته همسرتان هم باید در همان شاخه باشد.

علاوه بر این مورد، همسر شما باید از شرایط زیر برخوردار باشد.(در صورتی که همسرتان فقط از مدرک زبان برخوردار باشد می تواند 5 امتیاز به شما کمک کند)

سن کمتر از 45 سال
مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره 6
باید مدارک تحصیلی همسرتان توسط ارگان مربوطه بررسی و تایید شود.
حداقل به مدت 1 سال در زمینه شغلی خود سابقه کار داشته باشد.
مترجم ناتی
مترجم ناتی یا همان آزمون ناتی یکی از معیارهای سیستم امتیاز است که کلا دارای 5 امتیاز می باشد. شما میتوانید در آزمون های موسسه ناتی شرکت کنید و حداقل نمره Paraprofessional (نمره 5) اخذ کنید. لازم به ذکر است زبان فارسی هم جزو زبان های موسسه ناتی است.
تحصیل
با تحصیل در مناطق کم جمعیت این کشور می توانید 5 امتیاز از این سیستم دریافت کنید. لازم به ذکر است حداقل مدت تحصیل در این کشور 2 سال است و حداقل 16 ماه باید در این کشور تحصیل کنید.

اسپانسرشیپ
شما با داشتن اسپانسرشیپ میتوانید حداکثر 10 امتیاز از این جدول دریافت کنید. اسپانسر منطقه ای، دوست یا اقوام شما باید در یکی از مناطق ذکر شده در زیر اقامت داشته باشند تا بتوانند اسپانسر شما شوند.

این مناطق عبارتند از:

ویکتوریا
استرالیای جنوبی
قلمروی شمالی
تاسمانی
قلمرو پایتختی استرالیا
کوئینزلند
استرالیای غربی
نیو ساوت ولز

مزایای جدول امتیاز بندی
جدول امتیاز مهاجرت به استرالیا از دو مزیت برخوردار است که عبارتند از:

اعمال نشدن محدودیت های آفیسرها(بررسی شرایطتان بر اساس جدول امتیازبندی است)
ارتباط مستقیم بین مدارک ارائه شده و جدول امتیاز(با ارائه مدارک کامل و کسب امتیاز به راحتی می توانید ویزای موردنظرتان را اخذ کنید)

شرایط و جدول امتیاز بندی ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا
با اخذ ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا که شامل ویزاهای 188، 888، 132 می باشند میتوانید به راحتی به این کشور مهاجرت کنید اما جهت اخذ این ویزاها باید از جدول امتیاز این کشور حداقل امتیاز 66 را اخذ کنید.

ویزای 132 : این نوع ویزا برای افرادی که صاحب یک بیزینس، شرکت و سازمان های بزرگی می باشند در نظر گرفته است. لازم به ذکر است سرمایه گذارانی که قصد اخذ این ویزا را دارند باید 1,5 میلیون دلار به این کشور بدهند و تجارت سرمایه گذاری کنند.

ویزای 188 : با اخذ این ویزا میتوانید به مدت 4 سال در این کشور اقامت داشته باشید. جهت اخذ این ویزا باید از سوی یکی از استان های این کشور جهت سرمایه گذاری تاییدیه دریافت کنید. در صورتیکه شرایط کافی جهت سرمایه گذاری نداشته باشید و از پس کارهای خودتان بر نیاید فقط ویزای شما به مدت 2 سال تمدید می شود. لازم به ذکر است سن شما باید زیر 50 سال باشد و فقط برخی از ایالت ها تا سن 55 سال می پذیرند.

ویزای 888 : شما با اخذ این ویزا می توانید در این کشور کسب و کاری را استارت بزنید و صاحب کسب و کار خودتان باشید. جهت اخذ این ویزا باید ویزای 188 یا ویزای 444 را اخذ کرده باشید و از سوی یکی از ایالت ها دعوتنامه ای دریافت کنید. لازم به ذکر است بیزینس شما باید نوآفرینی داشته و باعث رشد این کشور شود.

ادامه مطلب

چهارشنبه 15 دی 1400 - 17:07
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group